nyhet

NJFF Møre og Romsdal

Nasjonal konferanse om sjøaure 27.-28. mars på Sunndalsøra


NJFF Møre og Romsdal i samarbeid med Direktoratet for Naturforvaltning, Sunndal kommune og Sunndal JFF arrangerer sjøaurekonferanse på Sunndal kulturhus. Programmet er nå klart, og det ligger an til to meget spennende dager om sjøaure på Sunndalsøra

Med denne konferansen ønsker vi å sette fokus på de truslene og utfordringene sjøauren har. Vi vil følge sjøauren sin utvikling fra elva og ut i fjorden.  Det er mange faktorer som spiller inn på sjøaurens utvikling.

Programmet ligger i fil under.

Vandringsmønster, variasjon og livhistorie hos sjøaure - Audun Rikardesen, Norges Fiskerihøgskole og Jan Henning L`Abbe Lund, NVE

Lakselusovervåkning - Harald Sægrov, Rådgivende Biologer

Nasjonalt luseovervåkningsprogram- Bengt Finstad, NINA

Næringens ansvar for vill laksefisk - Cato Lyngøy, Marin Harvest

Bevaring av sjøaure i gyrovassdrag - Kjetil Skaar, Veterinærinstituttet

Tilstanden til sjøauren i Trondheimsfjorden-  Per Ivar Bergan

Utvandring og hybridisering  - Jo Inge Arnekleiv og Kjetil Hindar, Vitenskapsmuseet

DN sitt arbeid med sjøauren - Dagfinn Gausen, DN

Rolf Giskeødegård, Forskningsrådet

Frank Nilsen, Universitetet i Bergen

 

Konferansen er åpen for alle med interesse for sjøaure.

Det settes opp buss fra Molde Lufthavn Årø fredag morgen til Sunndalsøra. Det tar omtrent en time fra flyplassen. Overnatting skjer på Trædal Turistsenter og Norlandia Sunndal hotell. Priser etc kommer når det endelige programmet blir lagt ut.

Spørsmål kan rettes til NJFF Møre og Romsdal på tlf 911 77884 eller e-post

Publisert: 11-FEB-09 Oppdatert: 12-FEB-09 Utskriftsvennlig versjon




 
NJFF - Møre og Romsdal Årøseterveien 35, 6422 Molde
Tlf: 71 21 04 90, faks 71 25 32 29, E-post: m.romsdal@njff.org