Jobbe med natur og friluftsliv?
Forum for natur og friluftsliv (FN) i Sogn og Fjordane har to 50 prosent stillinger ledige som henholdsvis FNF-koordinator og FNF-medarbeider. Er du interessert i natur og friluftsliv og vil jobbe på Leikanger, har du frist fram til 17. mars til å søke.
Forum for Natur og Friluftsliv (FNF) er et samarbeidsforum for natur-, kultur- og friluftslivsorganisasjonene på fylkesnivå og skal fange opp viktige saker som har betyding for natur og friluftsliv i Sogn og Fjordane. Formålet er å ivareta natur- og friluftslivsinteressene.
FNF-koordinator
FNF-koordinatorens arbeidsoppgaver er som følger:
- Det administrative ansvaret for FNF Sogn og Fjordane
- Holde en god og løpende kontakt med regionale myndigheter
- Forberede saker til arbeidsutvalget og følge opp disse
- Utarbeide forslag til årlige planer og budsjett samt regnskap og årsmelding
- Utarbeide forslag til søknader om midler og rapporter for bruk av disse
- Gripe fatt i saker som det er naturlig at FNF engasjerer seg i.
FNF-medarbeider
FNF-medarbeiderens arbeidsoppgaver (ny stilling) er som følger:
- Etablere god og aktiv kontakt med organisasjonene i nettverket
- Delta i saksferberedelser til arbeidsutvalget og følge opp disse
- Være aktiv pådriver og gjøre medlemsorganisasjonene kjent med høringer
- Øke kompetansen i medlemsorganisasjonene gjennom opplæring og informasjon
- Gripe fatt i saker som det er naturlig at FNF engasjerer seg i
- Initiere til og delta i debatt om relevante saker
Søknadsfrist på begge stillingene er 17. mars 2010. Les mer på nettsidene til NJFF Sogn og Fjordane.
Følgende organisasjoner er med i FNF-nettverket: Forbundet Kysten, 4H Sogn og Fjordane, KFUK-KFUM-Speidere, NJFF Sogn og Fjordane, Norges Klatreforbund, Norges Speiderforbund, Sogn og Fjordane Røde Kors Hjelpekorps, Sogn og Fjordane Orienteringskrins, Sogn og Fjordane Turlag, Sunnfjord Kajakklubb, Fortidsminneforeninga i Sogn og Fjordane, Naturvernforbundet i Sogn og Fjordane.
Publisert: 04-MAR-10
Oppdatert: 04-MAR-10
Åsgeir Størdal
Utskriftsvennlig versjon