
Jaktkortene legges ut 10. august kl 18.00 for rype og skogsfugl jakt 2023
Gå til aktivitetskalenderen for å booke. Har du ikke fått jaktkort i attraktivt terreng ennå? Ski JFF tilbyr jakt på rype og skogsfugl fra 10. til 16. september 2023. Første uken av jakta. Merk noen endringer er gjort siden første innlegg.
Publisert: 06. juli 2023 kl. 10.59
Sist oppdatert: 05. august 2023 kl. 10.57
Rype og skogsfugljakt i Svartåfjellet
Det er gjort avtale om leie av rype- og skogsfugl -terreng for Ski JFF sine medlemmer fra og med 10. til og med 16. september 2023.
Oppdatert informasjon etter besiktigelse av området.
Terrenget ligger i Åmot kommune litt nord vest for Rena og er på ca. 30 000 mål.
Det er plass til 6 jegere samtidig og enkel innlosjering vil være på egen Seter (Hovdedalen, hovedhuset med 2 soverom og stue/kjøkken. 2 senger i ett soverom og 3 senger i det andre pluss en seng i stue). Bilvei helt frem.
Kjøretid fra Ski vil være ca. 2,5 timer.
1 hund pr jeger. Rullerende soneinndelt terreng som gir god tilgang til hele terrenget.
(Forslag: En sone formiddag og en annen sone ettermiddag.)
Uka deles inn i henholdsvis 3 dager og 4 dager.
Pris pr. dag pr. jeger er kr 1000,- inklusiv innlosjering
Ikke medlemmer av Ski JFF kr 1200,- pr dag pr jeger
Påmelding starter 10. august kl 18.00 via deltager.no. (Førstemann til mølla prinsippet)
Du finner påmelding i aktivitetskalenderen.
Praktisk info
Vi anbefaler å ta med: drikkevann (Kyr på sommerbeite), innesko/tøfler, sovepose og eget laken samt egen pute. Det er plass til mindre hundebur på rommene om ønskelig.
Det er alt du trenger til å lage mat og servere til 6 personer. Gass for matlaging skal være på plass og vi forsøker å få til et aggregat for strøm til lys og lading. Det også gode muligheter for å tørke klær og utstyr.
Alle husdyr på beite vil være ute av terrenget før jaktstart.
Eventuell baglimit vil komme litt senere da taksering skjer snart. (August)










Hilsen
Styret