Bøverlund 2017
Tekst og foto: Per Gunnar Voll, Gjøstivegen 23, 2614 Lillehammer. Tlf. 416 36 756​
Publisert 23.05.2017 08:39
Oppdatert 28.05.2017 14:43
​​​​​​​​Jaktfeltskyting.

Søndag 30.04 arrangerte Moelven og Omegn Jeger og Fiskeforening stevne i jaktfeltskyting på Bøverlund Jaktskytebane. Det deltok hele 136 skyttere hvorav 13 kvinner. Det var fine skyteforhold under stevnet og skytterne koste seg i solen.

Vinner og Fylkesmester etter omskyting ble Øystein Johnsen, Stange Jff.
Nr. 2 Trond Holter Åslia JSK
Nr. 3 Ørjan Grinden Åslia JSK

Det var innlagt fylkesmesterskap for Hedmark, og lagseieren her gikk til Åslia Jsk. Med 448 poeng av 500 oppnåelige. Eldste deltaker var 91 år gamle Harald Haraldstad fra Vang, og vinner av Yngre junior, Victor Holter, var bare 14 år. Det tyder på at alder ikke er noen begrensning hverken opp eller ned når det gjelder skyting. Moelv og Omegn Jeger og Fiskeforening gjennomførte et flott skytterstevne.



​Logo for, Moelven og Omegn Jeger og Fiskeforening​​​20170522 bilde_1.jpg
​Det ble skutt mot 6 hold med dyrefigurer20170522 bilde_2.jpg

Kjøkken, f.v. Karen Bjørklund, Jorunn Strand. Skytterne fikk god forpleining.20170522 bilde_4.jpg

​Skytterne i aksjon mot figurene20170522 bilde_5.jpg

Sverre Frøshaug fra Elverum med full konsentrasjon i Mesterskapsskytingen 20170522 bilde_6.jpg

Omskyting om førsteplassen. Foran, Trond Holter, Åslia Jsk. bak Øystein Johnsen, Stange Jff.20170522 bilde_7.jpg
​Vinner av Yngre junior 14 år gamle Victor Holter, Åslia Jsk.​

20170522 bilde_8.jpg
​Tekst og foto
Per Gunnar Voll, Gjøstivegen 23, 2614 Lillehammer. Tlf. 416 36 756.​



Resultatliste:

Bøverlund 2017                                   T.o.m lag nr.: 25 av 25
30.04.17                                     Tirsdag 02/05  Kl.: 6:58 AM
Arr.: Moelv & omegn jff                                    Filter : Alle
------------------------------------------------------------------------
                                   Sporter A                                    
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Øystein JOHNSEN                 A    Stange Jff             150 p.  (45)
  2   Christer HEMSTAD                A    Østby                  150 p.  (42)
  3    Magnus NORDHAGEN               A    Sørskogsbygda Jsk      150 p.  (41)
  4   Trond HOLTER                    A    Åslia Jsk              150 p.  (39)
  5   Ørjan GRINDEN                   A    Sørskogsbygda Jsk      148 p.
  6   Marius HOLTER HÅKONSEN          A    Åslia Jsk              148 p.  (43)
  7   Lars Erik SØNSTERUD             A    Åslia Jsk              148 p.  (41)
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  8   Thomas Agnar SÆTERÅSEN          A    Sørskogsbygda Jsk      146 p.  (40)
  8   Thore LARSEN                    A    Gausdal Jff            146 p.  (40)
 10   Ida HOGSTAD BERNTSEN            A    Nordre Elverum Jff     146 p.  (39)
 11   Thomas HEMSTAD                  A    Østby                  146 p.
 12   Halfdan BRATLIEN                A    Gjøvik Jff             144 p.
 13   Kjell Åge NINIVE                A    Gjøvik Jff             144 p.
 14   Per M HEGSVOLD                  A    Romedal Og Vallset     144 p.  (38)
 15   Tom FJELDSTAD                   A    Stange Jff             144 p.  (37)
 16   Knut NYBAKKE                    A    Gjøvik Jff             144 p.
 17   Hans Petter LØBERG              A    Vang Jff               142 p.
 18   Rune HEGGELUND                  A    Vang Jff               140 p.
 19   Aslak BAKKE                     A    Torpa Jsk              138 p.
 20   Jan BAKKEN                      A    Tingelstad Skyttelag   138 p.
------------------------------------------------------------------------
                                   Sporter B                                    
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Sverre FRØSHAUG                 B    Nordre Elverum Jff     148 p.
  2   Nicolai TORP                    B    Skogen                 144 p.
  3   Jørn BILBEN                     B    Sel Jff                144 p.
  4   Vegard JØRGENSEN                B    Aurskog Jff            142 p.
  5    Joakim SILJUBERGÅSEN           B    Sørskogsbygda Jsk      140 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  6   Inge BRENDEN SEIGERUD           B    Skogen                 134 p.
  7   Joar SANDVIK                    B    Nordre Elverum Jff     134 p.
  8   Jan Erik HUSOM                  B    Øyer Tretten           134 p.
  9   Jonny RUSTAD                    B    Stange Jff             132 p.
 10   Geir JOHANSEN                   B    Gjøvik Jff             131 p.
 11   Helge Arne BAKKEN               B    Nordre Elverum Jff     126 p.
 12   Kåre Morten TANGEN              B    Jordet Jf              124 p.
 13   Lars Peder TOMTER               B    Torpa Jsk              122 p.
 14   Jon SÆTHRE                      B    Furnes Jff             121 p.
 15   Tove Anethe BØE                 B    Øyer Tretten           118 p.
------------------------------------------------------------------------
                                    Jakt A                                      
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Hans Mathias ULBERG             JA   Sør-Fron Jff           148 p.
  2   Svein Harald JOHANSEN           JA   Snertingdal Jff        148 p.
  3   Olav KIRKEVOLD                  JA   Snertingdal Jff        146 p.
  4   Dag SUKKE                       JA   Sørskogsbygda Jsk      144 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  5   Ronny HAUGEN                    JA   Snertingdal Jff        140 p.
  6   Kurt HAUGEN                     JA   Snertingdal Jff        138 p.
  7   Stian Henrik RINGVOLD JOHANSEN  JA   Snertingdal Jff        136 p.
  8   Fredrik HAUG                    JA   Romedal Og Vallset     136 p.
  9   Torgeir BJØRGAN                 JA   Romedal Og Vallset     130 p.
 10   Frank BJØRNÅ                    JA   Søndre Land Skl.       129 p.
 11   Gudbrand ENGELIEN               JA   Skude Jf               127 p.
------------------------------------------------------------------------
                                    Jakt B                                      
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Finn BERNTSEN                   JB   Åmot                   144 p.
  2   Cato MARKEN                     JB   Stange Jff             144 p.
  3   Kristoffer KROK                 JB   Skogen                 142 p.
  4   Ole Anders SANDVOLL             JB   Vang Jff               140 p.
  5   Lars Petter LØKEN               JB   Eina                   138 p.
  6   Aina SOLVANG                    JB   Nes Og Helgøya Jff     137 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  7   Per Morten LØBERG               JB   Moelv Jff              136 p.
  8   Frank SPONBERG                  JB   Gausdal Jff            134 p.
  9   Espen  LUNDBY NYHUS             JB   Sørskogsbygda Jsk      134 p.
 10   Svein Ivar  HOLTHE              JB   Østre Toten Jff Lodd   132 p.
 11   Atle Roar  BØLLA                JB   Våler Jf               129 p.
 12   Jørn Tora  BØLLA                JB   Våler Jf               124 p.
 13   Eilert WESTLIE                  JB   Åmot                   122 p.
 14   John SVEEN                      JB   Torpa Jsk              121 p.
 15   Geir O  LARSEN                  JB   Åmot                   118 p.
 16   Kim Are RØHNE                   JB   Stange Jff             114 p.
 17   Christer ROGSTADKJERNET         JB   Nordre Elverum Jff     112 p.
 18   Per AASEN                       JB   Fron Jff               103 p.
------------------------------------------------------------------------
                                    Jakt C                                      
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Johan Olav THORSTAD             JC   Lillehammer Jegerklu   142 p.
  2   Glenn Rune HOLTHE               JC   Østre Toten Jff Lodd   136 p.
  3   Christian  GJØRSLIE             JC   Furnes Jff             133 p.
  4   Morten  NORDROMSHAUGEN          JC   Moelv Jff              131 p.
  5   Mats STRANDE                    JC   Torpa Jsk              129 p.
  6   Atle BERGLI                     JC   Nordre Land Jaktskyt   126 p.
  7   Gisle  ERITSVÆR                 JC   Øyer Tretten           125 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  8   Jørgen SKOGLI                   JC   Gausdal Jff            124 p.
  9   Ulf-Tore HERHEIM                JC   Gjøvik Jff             123 p.
 10   Oddvin JØNDAL                   JC   Øyer Tretten           117 p.
 11   Sigurd NORDSVEEN                JC   Vestre Toten Sk        115 p.
 12   Agnar ELTON                     JC   Torpa Jsk              115 p.
 13   Ole Johan  MIKKELSEN            JC   Romedal Og Vallset     115 p.
 14   Arild BRONKEN                   JC   Heradsbygd Jff         114 p.
 15   Øystein KRISTIANSEN             JC   Vestre Toten Sk        112 p.
 16   Kristian FLADSRUD               JC   Snertingdal Jff        111 p.
 17   Tor Arne MIKKELSEN              JC   Romedal Og Vallset     104 p.
 18   Ola GJESTVANG                   JC   Moelv Jff               99 p.
 19   Mona SIMENSTAD                  JC   Gjøvik Jff              95 p.
 20   Vegard NYBORG                   JC   Moelv Jff               73 p.
------------------------------------------------------------------------
                                 Yngre Junior                                   
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Victor HOLTER                   D1   Åslia Jsk              130 p.
  2   Jørgen Kristian R JOHANSEN      D1   Snertingdal Jff        119 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  3   Ane BREVIG                      D1   Vang Jff               114 p.
  4   Marthe FLADSRUD                 D1   Snertingdal Jff        113 p.
------------------------------------------------------------------------
                                 Eldre Junior                                   
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Jon Ola VERMUNDSDAMMEN          D2   Åslia Jsk              150 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  2   John Arne TORP                  D2   Skogen                 129 p.
------------------------------------------------------------------------
                                 Yngre Veteran                                  
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Ernst ØSTMO                     E1   Trysil Jakstskytterk   144 p.
  2   Odbjørn FURUSETH                E1   Torpa Jsk              142 p.
  3   Asbjørn NYBRÅTTEN               E1   Skogen                 141 p.
  4   Erik JOHANSEN                   E1   Romedal Og Vallset     141 p.
  5   Bjørn GRØNVOLD                  E1   Vang Jff               137 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  6   Ingar Mikal SOLVANG             E1   Nes Og Helgøya Jff     134 p.
  7   Odd GRØNBERG                    E1   Osen Jfl               133 p.
  8   Trygve MOEN                     E1   Torpa Jsk              128 p.
  9   Bjørn HANSEN                    E1   Tingelstad Skyttelag   116 p.
 10   Jan KJELDVOLD                   E1   Moelv Jff              111 p.
 11   John AMUNDGÅRD                  E1   Åslia Jsk              109 p.
 12   Odd Erik BJERKE                 E1   Øyer Tretten           104 p.
 13   Fredrik BJØRGE                  E1   Moelv Jff               87 p.
 14   Per  COCOZZA                    E1   Moelv Jff               73 p.
 15   Arild MELDBY                    E1   Moelv Jff               59 p.
------------------------------------------------------------------------
                                 Eldre Veteran                                  
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Magnar HAUGEN                   E2   Vestre Brandbu         146 p.
  2   Knut  WEDUM                     E2   Sørskogsbygda Jsk      146 p.
  3   Bjørn MYRVANG                   E2   Vang Jff               144 p.
  4   Oddvar SKIRBEKK                 E2   Elverum Jsk            140 p.  (37)
  5   Ulf Erik OWREN                  E2   Elverum Jsk            140 p.  (35)
  6   Odd SØRENSEN                    E2   Løten Jff              140 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  7   Aril Erik BAKKEN                E2   Tingelstad Skyttelag   138 p.
  8   Knut ARNKVÆRN                   E2   Vang Jff               136 p.
  9   Even NASHAUG                    E2   Vang Jff               132 p.
 10   Harald HARALDSTAD               E2   Vang Jff               125 p.
 11   Odd  STRAND                     E2   Moelv Jff              124 p.
 12   Erik VANGEN                     E2   Moelv Jff              122 p.
 13   Tor DANIELSBERG                 E2   Moelv Jff              121 p.
 14   Bernt RØNNINGEN                 E2   Gausdal Jff            121 p.
 15   Terje LUKASHAUGEN               E2   Nordre Elverum Jff     115 p.
 16   Bjørn NYMOEN                    E2   Vang Jff               107 p.
 17   Bjørn ONSUM                     E2   Moelv Jff              106 p.
 18   Hans HALSTEN                    E2   Moelv Jff              105 p.
------------------------------------------------------------------------
                                    Kvinner                                     
Pl.   Navn:                           Kl.  Klubb:                 Poeng
------------------------------------------------------------------------
  1   Anniken  MOSENG RYEN            F    Os Jff                 135 p.
  2   Anny V AASEN                    F    Heradsbygd Jff         132 p.
  3   Birgitt RØNNINGEN               F    Gausdal Jff            126 p.
  4   Hege NYBRÅTEN                   F    Skogen                 121 p.
  5   Wenche S.BILLE                  F    Øyer Tretten           119 p.
-------------------------- Siste premie --------------------------------
  6   Ragnhild FLESVIK                F    Snertingdal Jff        117 p.
  7   Beate ALDERSLYST                F    Vang Jff               116 p.
  8   Grethe ALBRIKTSEN               F    Vang Jff               115 p.
  9   Lise FALDBAKKEN                 F    Romedal Og Vallset     107 p.
 10   Lillian STADSVOLL               F    Torpa Jsk              106 p.
 11   Ann Kristin BREVIG              F    Vang Jff               100 p.
 12   Heidi SKILLE REITAN             F    Nordre Elverum Jff      98 p.
 13   Ulrikke SÆTRE                   F    Vang Jff                93 p.





- Annonse -
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Din Tur
Hørselslaben
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2021 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.