Predatorjakt
Daniel Nilsen
Publisert 08.02.2016 12:07
Oppdatert 18.04.2016 18:26
Ålesund Jeger og Sportsfiskerforening arrangerer predatorjaktkonkurranse!
Predatorjakt

​​​​​

Sist oppdatert: 18.04.2016

Predatorjakten går fra 1. januar 2016 til 31. desember 2016.
Premieutdeling på årsmøtet i 2017.

Jakten arrangeres for å redusere predatortrykket på småviltet. Jaktformen har lav terskel for deltakelse og passer ypperlig for alle som ønsker å bidra. Det er selvfølgelig helt gratis å delta!

Håpet er at vi klarer å engasjere medlemmer til å delta i predatorjakt. Målet for 2016 er 10 deltakere og 30 predatorer. 

Når det gjelder hvilke premier som kommer så jobbes det med.
Det blir ihvertfall premiering av 1. plass + en trekkpremie blant alle som har deltatt. Størrelsen på premien vil avhenge av antall deltakere. Mer info kommer!

Viltet må være skutt eller fanget lovlig på norsk grunn og deltakelse fordrer medlemskap i Ålesund Jeger- og Sportsfiskerforening.

Arter som teller:
Her følger en liste over de artene som er tellende i konkurransen:
For predatorer felt i Korsadalen gis det en faktor på 1,5. Det vil
f.eks si at en rødrev felt i Korsedalen er verdt 75 poeng!

#ArtPoengJakttid
1Rødrev5015.07-15.04
2Mår5001.11-15.03
3Mink5001.04-31.03
4Røyskatt1021.08-15.03
5Ravn1010.08-28.02
6Kråke515.07-31.03
7Skjære510.08-28.02
8Nøtteskrike510.08-28.02
9Måke5Gråmåke og svartbak:
21.08-28.02

 

Resultatliste:


#​NavnPoeng
1Per Ivar Våge0​
2Daniel Nilsen0
3Deltaker 30
4Deltaker 40
5 0​


Fangststatistikk:

Her kommer oversikt over totalt antall felte vilt når de første predatorene blir innmeldt.

Foreningens jakttilbud:

Foreningen har per i dag kun tilgjengelig jakt i Korsadalen.
Jakt her må i ethvert tilfelle avtales med jaktutvalget.

Det jobbes med flere tilbud for predatorjakt. Mer info om dette kommer senere.

For å søke etter jaktkort andre steder anbefales: https://www.inatur.no/
Ellers har mange tilgang på egne terreng.Uttak av predatorer anbefales her også!

Rapportering:
Rapportering gjøres per e-post: daniel.nilsen@live.no
Merk e-posten med tittel Predatorjakt ÅJSF.
Krav for godkjenning  er at det medfølger bilde!

Ta vare på viltet
Husk at pels og fjær fra mange av predatorene egner seg meget godt som fluebindemateriell eller klesplagg. Pels av mår er dessuten verdt noen hundrelapper ved innsending til Oslo Skinnauksjoner. 


- Annonse -
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Svorka
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Din Tur
Hørselslaben
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2017 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.