Jakthundutstillingen 2016
Vibecke Mohr
Publisert 28.08.2017 21:15
Oppdatert 29.08.2017 11:27
Til årets utstilling var det påmeldt 129 hunder fordelt på 22 raser og 40 valper fordelt på 13 raser.

​​Vi takker dommerne for vel utført jobb. Vi takker også vår hovedsponsor Royal Canin for forposer til alle deltakerne og forsekker til gruppepremierte og BIS-premierte. Vi takker også Blåswixbutikken​ for flotte dommergaver fra Lundhags.

BEST IN SHOW

Dommer: John Smedbakken


1.BIS: Jämthund Athukens N-W Tira NO40082/15 (NJ(L)CH Botnebekken's Nosler - FI JCH Tuike Salon Weronica) E: Oddvar Gjerde, Lampeland, O:Saxerud, Stig Are, Arneberg

2.BIS: Finsk støver Viistopolun Baroni FI39566/15 (FI JCH Puskajussin Jesse - Viistopulin Riesa) E: Nilssen, Oscar Wilhelm, Løten O: Kujanpää, Petri, Finland

3.BIS:  Vorstehhund strihåret EUJW-15 NJV-15 NV-15 Beechillawn Loud and Proud IKCZ85296 (C.I.E. IR CH Kimmax Keltic Kelvin for Beechillaw - IR UCH Kimmax Kause for Applause at Beechi) E: Sjølstad, Roger, Bjørkelangen O: Gettings, S, Irland

 

 

VAKRESTE JAKTPREMIERTE HUND

Dommer: John Smedbakken


Finsk støver Viistopolun Baroni FI39566/15 E: Oscar Wilhelm Nilssen, Løten

 

BEST I GRUPPE 5

Dommer: John Smedbakken

1.BIG: Se 1.BIS

2.BIG: Norsk Elghund grå C.I.B. NUCH NJ(L)CH NVCH NORDV-14 A.F.Elgkronas Zorro NO33298/11 (INT NORD UCH SE FI J(LÖ)CH SE UCH FI UCH Lehtikankaan Niki - A.F.Elgkronas Tinca) E: Hjelle, Per Erik, Dovre O: Fossmo, Arne, Ringebu

3.BIG: Norsk Elghund sort Svart Hunden's Onyx VF NO34979/15 (Felix av Bjønnsteg -     N J(B)CH NMEB09 Fjellbandets Vårin) E: Hustoft, Steinar, Vikedal O: Storhaug, Tore, Sunde i Sunnhordland

 

4. BIG: Østsibirsk Laika Ask SE11047/2015 (SE J(LÖ)CH Toleskogens Birk - Taiga) E: Kvien, Christoffer og Johansen, Eva, Ryfoss O: Östlund, Lars, Sverige

 

BEST I GRUPPE 6

Dommer: Anne Livø Buvik

1.BIG:  Se 2.BIS

2.BIG: Basset Hound Myrpytten's Anton NO44184/15, (Longbay Van Morrison - N UCH Wenken's Helena Raven Claw) E/O: Kaja Videng og Arne Kristoffer F Arnesen, Heradsbygd

3.BIG:  Petit Basset Griffon Vendeen NVCH Bluff's Common Cici NO44559/14 (SE UCH SE JCH Rainstone Courir - NUCH Bluff's Og On Tippi) E/O: Bakken, Solvår, Vang på Hedmarken

 

BEST I GRUPPE 7

Dommer: Irene Krogstad

1.BIG:  Se 3. BIS

2.BIG: Gordon setter Scott av Rastarkalv NO44612/13 (INT NORD UCH N JCH NMFS-14 DKV-10 Imingens EK Elle-Gant - Fjellhvil's Tiril) E: Jensen Erik Dahl og Kollenberg Nina, Fjerdingby O: Bjerkestrand Marit Rovik og Rovik Ina, Frei

3.BIG: Engelsk setter Heggskogens Joly NO37821/14 (N JCH Simo's Johsi - N JCH Ørnevatnet's Wilja) E: Skikstad, Hege, Lillehammer O: Lillegård, Edvard, Mo i Rana

4.BIG:  Pointer Fjellrypas RD Manitu NO48818/13 (N UCH Eidemlia's Dano - N SE UCH NV-12 Fjellrypa's LF Røa) E/O: John Arvid Grande og Finn Esbensen Larsen, Røros

 

 

VALPESHOW

Dommer: Anne Livø Buvik

BEST IN SHOW


1.BIS: Norsk Elghund grå Elgdalsfjellets Alfa NO37536/16 (FI JCH FI N UCH Karpaasin Konsta - Losnabakken's S-B Tia) E: Stumlien, Maren Moseng, Biristrand, O: Brenden Jan Erik og Valebjørg Kristine, Tretten

2.BIS:  Engelsk setter Vargofjellets Faro NO38422/16 (N UCH Heggskogens Kompis - Simo's Maja) E: Heidi Brekken og Martin Sletten, Vågå, O: Mortensen, Leif Gunnar, Hammerfest

3.BIS: Dunker Sega's Doffen NO46722/16 (NUCH Maihaugen's Gjest - NUCH Molly) E: Thomas Løken, Brumunddal O: Thor Audun Askedal, Vennesla

 

 

BEST I GRUPPE 5 VALP

Dommer: Anne Livø Buvik

1.BIG:  Se 1.BIS

2.BIG:     Finsk spets Aufgeweckt Elegia FI31231/16 (Knithin Aau - FI JCH Riistatuulen Hupi) E: Renate Sørensen, Eidsvoll O: Ilkka Nurmela, Finland

3.BIG:     Svensk hvit elghund Jäger Mossens A-Tussa SE38256/2016, (SE UCH SE J(LÖ)CH Bölbergsåsens Drulle-Arrax - Passbos C-Zickan) E: Kari-Elin Solberg Saglien, Etnedal O: Jan-Olof Johansson, Sverige

 

BEST I GRUPPE 6 VALP

Dommer: Anne Livø Buvik

1.BIG:  Se 3.BIS

2.BIG:     Basset Hound Myrpytten's Bjoernstjerne NO42125/16, (RU CH EUJW-15 Baltik Show Zz Top - NUCH Wenken's Helena Rawen Claw) E: Andrea Nordby Granerud og Magnus Eidem O: Kaja Videng og Arne-Kristoffer Arnesen

3.BIG:     Hamilton støver Goldrevs Chilo SE43103/2016, (N J(D)CH INT N UCH NV-13 Sæterskogen's Flekken - Goldrevs Azzy (rr)) E: Marius M. Ringdalen, Bybrua O: Mikael og Pernilla Käll, Sverige

4.BIG:     Petit Basset Griffon Vendeen Bluff's Kaptein Kairo NO42627/16, (SE J CH SE UCH SE VCH Around Sneak Peek - N UCH Bluff's Go On Tippi) E: Karl Erik Nordengen, Ilseng O: Solvår Bakken, Vang på Hedmarken

 

 

 

BEST I GRUPPE 7 VALP

Dommer: Anne Livø Buvik

1.BIG:     Se 2.BIS

2.BIG:     Pointer Boelsgaard's A Victoria DK13590/16, (Einstein vom Kleenachtal - Boelsgaard's Cille) E: Arne Hovde og Astri Norøy, Brumunddal O: Anne og Tom Boelsgaard, Danmark

3.BIG:     Vorstehhund Korthåret Viljertun's Disney NO39044/16, (SE UCH Magnum Hunter Jack - Viljetun's AKH Frida) E/O: Elisabeth Stokvold, Gan

4.BIG:     Gordon setter American Gordons Chloe NO39629/16, (Kråklifjellet's Moa - American Gordons Tikka Hunter) E: E: Inger Lise Aspehol, Dombås O: Sølvi Alise Abrahamsen Høgli og Gunn Ramsrud, Brandal

 

 

 

Del på Facebook Del på facebook
- Annonse -
ABC
Royal canin
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Svorka
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Big Fish Adventure
Din Tur
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2017 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.