Resultatene fra Jakthundutstillingen i Lillehammer 2014
Vibecke Mohr
Publisert 07.02.2016 22:55
Oppdatert 07.03.2016 13:31
Jakthundutstillingen i Lillehammer 22.11.2014 samlet 136 hunder og 23 valper

Jakthundutstillingen i Lillehammer ble arrangert for 19. gang 22.11.14. Arrangører var som de fleste foregående år Gudbrandsdal Elghundklubb, Gudbrandsdal Harehundklubb og LOJFF. Samarbeidsavtalen ble revidert vinteren 2014 og undertegnet av alle klubbenes ledere. Samarbeidet fungerer utmerket.

Det var påmeldt 136 hunder til utstillingen fordelt på 47 elghunder og 1 spets (dommer: Christian Vole), 28 harehunder/bassets (dommer: Oscar W. Nilssen), 60 fuglehunder (dommer: Marianne Holmli) og 23 valper (dommer: Oscar W. Nilssen).

Alle deltakerne fikk 1 kg høykvalitets tørrfor fra vår hovedsponsor Royal Canin og de plasserte i BIS, BIS valp, Vakreste jaktpremierte hund og beste veteran fikk hver sin 15 kg sekk med for fra Royal Canin. Fjällräven stilte med dommergaver, Lundhags og Rustadstuen G-sport stillte med gavepremier. Vi takker alle våre sponsorer og annonsører for støtten til arrangementet.

 

Dommer Marianne Holmli, Best in Show og vakreste jaktpremierte hund Norsk Elghund Grå NUCH NJV-12 Veikulåsens P-N Troya, dommer Christian Vole, 2. BIS Pointer Vakkerdalen’s Majesty og 3. BIS Beagle Shakira de el Imperio Canino

 

 

Dommer Marianne Holmli og Beste veteran Kleiner Münsterländer Tink-A-Hjerti

 

BIS2 valp Norsk Elghund grå Losnabakken’s S-P Varga, dommer Oscar W. Nilssen, BIS1 valp Engelsk setter Høgdebrotets Issi  og BIS3 valp Hamiltonstøver Klang

 

BEST IN SHOW OG

VAKRESTE JAKTPREMIERTE HUND

Dommer: Marianne Holmli og Christian Vole

1.BIS og vakreste jaktpremierte hund: Norsk Elghund Grå NUCH NJV-12 Veikulåsens P-N Troya NO34683/12 (INT NORD UCH SE FI J(LÖ)CH Lehtikankaan Niki – FIN JCH Pelittäjän Pipsa) e: Jan og Mette U. Lien, Vingrom

2.BIS: Pointer Vakkerdalen's Majesty NO33944/11 (Ylajalis Sult – NS INT UCH NJCH Vakkerdalen's Platina Scott) e: Marianne Ø. Steenland, Tynset

3.BIS: Beagle Shakira de el Imperio Canino LOE2145515 (ES UCH Lince de el Imperio Canino – Dei Cerco Autumn Storm) e: Arve Hansen, Moss

 

BEST I GRUPPE 5

Dommer: Christian Vole

1.BIG: Se 1.BIS

2.BIG: Norsk Elghund Sort N UCH Lasseruds Loke NO38747/11 (N UCH Ccbrådd – NJ(B)CH Frøya) e: Camilla Hartz Repshus

 

BEST I GRUPPE 6

Dommer: Oscar W. Nilssen

1.BIG: Se 3.BIS

2.BIG: Haldenstøver Storm NO52292/11 (N JCH Heier – N J(D)CH Lise) e: Birger Grønstad, Skarnes

3.BIG: Dunker Gjermaa's Lissi NO46546/09 (NUCH NJ(D)CH A B Olaf – NJCH Gaia) e: Sven Erik og Aina L. Bredesen, Tolga

4.BIG: Drever Bäckskogens Mindy SE53759/2012 (SE UCH SE JCH Bergeråsen's Willie – Thepelis Era) e: Tore John Faråsengen, Feiring

 

BEST I GRUPPE 7

Dommer: Marianne Holmli

1.BIG: Se 2.BIS

2.BIG: Gordon Setter Kj App av Rastarkalv NO44611/13 (INT NORD UCH NJCH Imingens EK Elle-Gant – Fjellhvil's Tiril) e: Wenche Porsanger, Støren

3.BIG: Vorstehhund Korthåret Kongstorp's Kuba NO40216/13 (NJ(K)CH SE JCH Gruffwe Rijs Dkn Asterix – N UCH Kongstorp's HO Vesla) e: Grethe og John Torp, Kongsvinger

4.BIG: Irsk Setter N UCH Red Dubliner BAO Miss Lakris NO57897/11 (N UCH NV-10 Guri Malla's Oscar N UCH Kastellhagen's Artemis) e: Eli Anette Aateigen, Mesnali

 

BESTE VETERAN

Dommer: Marianne Holmli

Kleiner Münsterländer Tink-A-Hjerti 06118/05 (Vingulmark's Don Rigo – Fält-Bikkja's Pepsi) e/o: Berit Sletbakk Brusletto, Jar

 

VALPESHOW

Dommer: Oscar W. Nilssen

BEST IN SHOW VALP

1.BIS: Engelsk Setter Høgdebrotets Issi NO37301/14 (N UCH Bjerndrup's Victor – Rotuas Beretta) e: Frode Nyhagen

2.BIS: Norsk Elghund Grå Losnabakken's S-P Varga NO47793/14 (FI JCH Nokotin Pennu – INT N SE DK UCH NORD VCH N SE J(B)SH NV-11 Satsu) e: Halfdan Haanshus

3.BIS: Hamiltonstøver Klang NO40745/14 (NJ(D)CH Storm – N J(D)CH NUCH Era) e: Hans Amund Sæther, Ø. Gausdal

 

BEST I GRUPPE 5 VALP

1.BIG: Se 2.BIS

2.BIG: Jämthund Alfa NO40933/14 (NORD J(L)CH Gaztor – Loshundens TT-Akita) e: Erik Bakken, Trysil

 

BEST I GRUPPE 6 VALP

1.BIG: Se 3.BIS

2.BIG: Beagle Midbrøds Pia NO46177/14 (Røraskogen's Yankee Glorian – Midbrøds Natsha) e: Bjarne Johansen, Follebu

 

BEST I GRUPPE 7 VALP

1.BIG: Se 1.BIS

2.BIG: Ungarsk Vizla korthåret Malomkozi Kuba til reg. (Hubertus Imprint at Touchstar – Karasxy Pipacs) e: Marianne Steinsrud og Steffen Csirmaz, Gjøvik

3.BIG: Vorstehhund Strihåret Luna NO37010/14 (Cambrings Nexor – Malin) e: Guro Wang Øverli

4.BIG: Pointer B-Lucas av Vestre Homble NO46485/14 (Fugledes Odin – Vindfeldts G-Oda) e: Anne Mjogdalen Rytviken

 

 

 

 

- Annonse -
ABC
Royal canin
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Svorka
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Big Fish Adventure
Din Tur
Hørselslaben
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2017 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.