Jakthundutstillingen 2015
Vibecke Mohr
Publisert 07.02.2016 22:56
Oppdatert 07.03.2016 13:31
Til årets jakthundutstilling var det påmeldt 164 hunder til eksteriørbedømmelse og 54 valper til valpeshow. Deltakerne kom fra Mosjøen i nord til Agder i sør, Valen i vest til Orsa i øst.

​​​​​Jakthundutstillingen i Lillehammer ble i år arrangert for 20. gang og arrangørene var som tidligere Gudbrandsdal Elghundklubb, Gudbrandsdal Harehundklubb og Lillehammerog Omegns JFF. ​Vi takker alle som var med og gjorde dagen på Birkebeineren hestesenter til en god opplevelse: Dommere, ringpersonell, sekretariat, funksjonærer i inngang og informasjon, dommerelever, dommeraspiranter og ringsekretæraspirant. 

Vi må spesielt få takke utstillingens sponsorer: Royal Canin​ spanderte​ kanskje verdens beste hundefor til alle deltakerne: 1 kg Sporting life Endurance 4800 til alle deltakerne til eksteriørbedømmelse og 1 kg Medium Junior til alle deltakerne på valpeshowet i tillegg til store forsekker til BIS 1-3, Vakreste jaktpremierte hund, Beste veteran og BIS valp 1-3 og jo-joer til deltakerne i Barn og Hund. Blåswixbutikken​ stilte med fantastisk flotte dommergaver: Lundhags ryggsekker og Ulvang ullundertøy, luer til den yngste deltakerne i barn og hund og Lundhags turklær til de eldste deltakerne i Barn og hund. Lillehammer Rideklubb ga oss ryggsekker til alle deltakerne i Barn og Hund.​​​​


 

RESULTATER


 

 

BIS og vakreste jaktpremierte hund ble Finsk støver NV-15 Stensåsen's Lysti med dommer Trygve Heyerdahl



 

BIS og BIG gruppe 6 Finsk støver NV-15 Stensåsens's Lysti, dommer Trygve Heyerdahl, BIS2 og BIG gruppe 7 Strihåret vorstehhund C.I.B. N SE UCH N SE VCH Mälarens RR Alphaville og BIS3 og BIG gr​uppe 5 Jämthund Rognlihøgdas Alvin


 
BEST IN SHOW
Dommer: Trygve Heyerdahl​


 
 

1.BIS:   Finsk støver NV-15 Stensåsen's Lysti NO39230/14 (N J(D)CH Raico - N UCH N FI J(D)CH RR Jahti-Kallen Ani) E/O: Nilssen, Oscar Wilhelm, Løten

2.BIS:   Vorstehhund strihåret C.I.B. N SE UCH N SE VCH NJV-11 BH NV-14-15 NORDV-14 EUW-15 Mälarens RR-Alphaville SE53603/2010 (N J(K)CH Gaundaldrømmen's Rago - INT NORD UCH Mälarens GK Guns And Roses) E: Westgård, Birgit, Trondheim O: Cederblad, Eva, Sverige

3.BIS:  Jämthund Rognlihøgdas Alvin NO42011/14 (N J(L)CH N UCH Botnebekken's Iron -   N J(L)CH Haugbos Mischka) E: Langrusten, Jan Erik, Heidal O:Ottosen Jonas, Sokna 

 
 
VAKRESTE JAKTPREMIERTE HUND
Dommer: Trygve Heyerdahl
Finsk støver NV-15 Stensåsen's Lysti NO39230/14 E/O: Nilssen, Oscar Wilhelm, Løten


 

 
BESTE VETERAN
Dommer: Trygve Heyerdahl


 


 

Beste veteran ble Vorstehhund korthåret Li​erdalen's Safta (9 år)


 
Vorstehhund korthåret Lierdalen's ​Safta 10651/06, (Gryingen's Conan - N JCH N J(K)CH Lierdalen's Black-Pepsi) 
E: Drolsum, Aasmund, Jevn​​aker O: Meland, Birger, Lier ​


 

BEST I GRUPPE 5

Dommer: Marianne Holmli

1.BIG: Se 3.BIS

2.BIG:   Norsk Elghund grå N UCH N J(L)CH NORDV-14 A.F.Elgkronas Zorro NO33298/11 (INT NORD UCH SE FI J(LÖ)CH SE UCH FI UCH Lehtikankaan Niki - A.F.Elgkronas Tinca) E: Hjelle, Per Erik, Dovre O: Fossmo, Arne, Ringebu

3.BIG:   Norsk Elghund sort Børvelia's Lexi NO37088/13 (Ilo av Bjønnsteg -     N J(B)CH N UCH N VCH Svart Hunden's Eyda) E: Ringhus, Aslak O: Lie Anita, Valen

 

BEST I GRUPPE 6

Dommer: John Smedbakken

1.BIG:  Se 1.BIS

2.BIG:   Hygenhund Fantomet NO40844/14, (N J(D)CH Se King - N J(D)CH Kira av Holmerud) E: Nordby, Jørgen O: Brynjulfsen, Jan, Andebu

3.BIG:   Basset Hound EUW-15 Candy By The Pound Av Esta Cado NO54299/13, E/O: Elisabeth Aune Moseby, Espen Moseby, Trøgstad (NL CH Nhabira Home Run - N SE UCH NV-08 NORDV-10 NORDVV-14 EUVW-15 NVV-15 NV-15 Rosso Bianco's Gossip)

4.BIG:   Drever NV-15 Näsfjällets Dalton SE30922/2011 (NORD JCH NMSP08 Skogsstigens Zorro - Härkilas Lottie I) E: Holmen, Kåre O: Eriksson, Stefan, Sverige

 

BEST I GRUPPE 7

Dommer: Trygve Heyerdahl

1.BIG:  Se 2. BIS

2.BIG:   Breton Japy de Karemylienne LOF7BRET28588/0 (Garry du Chemin du Sel - Gispy de Karemylienne) E: Høstmælingen, Christopher (vet), Lillehammer O:Vigouroux, Remy Le, Frankrike

3.BIG:   Gordon setter Zettertjärns Dariuz S27461/2007, 10/03/07, Sort/Tan E: Rosten, Trond O: Edh, Kristina, Sverige (INT N SE JCH NORD UCH Rippy's Tex - Zettertjärns U-Hell)

4.BIG:   Engelsk setter Fuglesetras Chiba NO34043/12 (N UCH N JCH Limingruet's Hi-Troll - Lyngåsen's Tyra) E: Grandal, Gunvor Rustad, Fåberg O: Hjortdal Olav, Lillehammer


 

VALPESHOW

Dommer: John Smedbakken​


 


 

BIS valp og BIG valp gruppe 5 Norsk Elghund grå Trine, dommer John Smedbakken, BIS valp 2 og BIG gruppe 6 Beagle BC-Krutt og BIS valp 3 og BIG valp gruppe 7 Engelsk setter Fønnebø's Vento

BEST IN SHOW

1.BIS:   Norsk Elghund grå Trine NO44390/15 (N J(B)CH Kleivadalen's B-K Bamse Bagheera - Tuvliteften's Tussa) E: Erling Engebretsen, Anne Beate Engebretsen, Rendalen O: Kristiansen, Rannveig, Snåsa

2.BIS:   Beagle Bc-Krutt NO43482/15, 578097809227636, (Bonzo - E' Cita Av Elgberget) E/O: Skrindsrud, Vidar, Skrautvål

3.BIS:   Engelsk setter Fønnebø's Vento NO45011/15, (Nordvestjyden's Flaks - Streif) E: Sollin, Rune O: Nilsen Lars B., Uvdal

 


 

 

BEST I GRUPPE 5 VALP

Dommer: John Smedbakken

1.BIG:  Se 1.BIS

2.BIG:   Finsk spets Odin NO38237/15, (N FI JCH NMHF-14 Laris - Spetsbackens Nila) E: Fjeld, Tom Marius O: Brusveen, Cato, Vingrom

3.BIG:   Jämthund Athukens N-W Jerva NO40083/15, (N J(L)CH Botnebekken's Nosler - FI JCH Tuike Salon Weronica) E: Julie Sørby, Jon Slettetveit, Løten O: Saxerud Stig Are, Arneberg

4.BIG:   Norsk Elghund sort Børvelia's Oda NO37144/15 (N UCH N J(B)CH Rambo - Børvelia's Ira) E/O: Lie, Anita, Valen

 

BEST I GRUPPE 6 VALP

Dommer: John Smedbakken

1.BIG:  Se 2.BIS

2.BIG:   Grand Basset Griffon Vendeen Brølehaugens Bixi NO41981/15, (Hillguard's Doctor Watson - NORD VCH Debucher Vuvuzela) E: Mostue, Kjerstin O: Westrum Hilde Floen, Bøvågen

3.BIG:   Petit Basset Griffon Vendeen Kverndammens Allsidige Benny NO44401/15, (INT N SE UCH SE N J(D)CH Around Multi Purpose - N SE J(D)CH Bøjentan's Ona) E: Skau, Eldrid Kjernli O: Ruud Geir Inge, Namnå

4.BIG:   Finsk støver Slåttemyra's Fiina NO45048/15, (NORD J(D)CH RR NMEP-14 Belger Du Nord Willy - N SE J(D)CH RR Cita) E: Storengen, Daniel Nysveen, Etnedal O: Lia Frank Ove/ Svihus Ole Johan, Notodden

 

 

BEST I GRUPPE 7 VALP

Dommer: John Smedbakken

1.BIG:   Se 3.BIS

2.BIG:   Vorstehhund Korthåret Fjellfantens Dva Vita NO47047/15, (INT N S DK UCH N J(K)CH N JCH Aron - Fjellfantens Bmr Vitani) E: Drolsum, Aasmund, Jevnaker O: Leganger Trond Arvid, Bergen

3.BIG:   Kleiner Münsterländer Elverdams Hexa DK09077/2015, (Kendo von der Wolfstange - Gråsidingens Silja) E: Inger Lise Øverby Ruud, Johnny Roger Ruud, Askim O: Andersen, Henrik Raae/Anita, Danmark

4.BIG:   Gordon setter Langsuas Storm NO48824/15, (Langsuas Boss - Førstadheimen's Sasha) E: Aaen, Anette, Fåberg O: Wadahl Gudmund, Sør-Fron

 


 


- Annonse -
ABC
Royal canin
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Svorka
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Big Fish Adventure
Din Tur
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2017 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.