Resultater 2017
Publisert 02.07.2018 21:04
Oppdatert 02.07.2018 21:24
Resultater 2017
BIS og vakreste jaktpremierte hund i 2017 Engelsk setter Høgdebrotets Houston med eier og oppdretter Arne Hovde og Astrid Norøy med premier fra Royal Canin, Gjensidige, Magnor glassverk og Kiwi Tretten
Jakthundutstillingen var i år flyttet til Hippodromen på Stav.

​Fullstendig reportasje med bilder kan du lese ved å trykke her: Rapport_2017.pdf

RESULTATER:

JAKTHUNDUTSTILLINGEN PÅ TRETTEN 25.11.2017

Gudbrandsdal Elghundklubb, Gudbrandsdal Harehundklubb og

Lillehammer JFF

BEST IN SHOW

Dommer: Arvid Göransson

1.BIS Engelsk setter Høgdebrotets Houston NO50807/13 (Nordvestjyden's Flaks - Rotuas Beretta) E/O: Arne Hovde og Astri Norøy, Brumunddal

2.BIS Norsk Elghund grå A.F.Elgkronas Bamse NO30611/15 (INT N SE UCH NV-08 NORD J(L)CH A.F.Elgkronas Bamse - Vamyras N-Stella) E/O: Arne Fossmo, Ringebu.

3.BIS Hygenhund Hb Gulsjødronninga Bella NO48434/15 (NUCH Tosstjønna's Mozart - NUCH NJ(D)CH Gulsjølia's Trine 3-9) E: John Anders og Mikkel Nesbakken, Brandbu.

 

VAKRESTE JAKTPREMIERTE HUND

Dommer: Arvid Göransson

Engelsk setter Høgdebrotets Huston NO50807/13 E/O: Arne Hovde og Astri Norøy, Brumunddal

 

BEST I GRUPPE 5

Dommer: Arvid Göransson

1.BIG Se BIS 2

2.BIG Finsk spets Aufgeweckt Elegia FI31231/16 (Knithin Aatu - FI JCH Riistatuulen Hupi) E: Renate Sørensen, Eidsvoll

 

3.BIG Jämthund NJ(L)CH N DK UCH Tor NO48174/14 (Sjöstens Villiga Frille - Ria) E: Tormod og Stian Forr, Vinstra

4.BIG Norsk Elghund sort Tico NO33317/13 (NJ(B)CH Prins av Harvehaugen - A-Tanja) E: Johan Dalseg

BEST I GRUPPE 6

Dommer: Elisabeth Aune Moseby

1.BIG se BIS 3

2.BIG Schweizerstøver Dina av Frostlid NO49699/16 (NUCH Jøtul - Gullbårhøgda's Bianca) E: Kine-Merethe Granheim og Emil Røed Johansen

3.BIG Finsk støver Högbrons Minntu SE50181/2015 (FI JCH Villipuron Jymy - SE UCH SE JCH Högbrons Hilla) E: Trine Opsand og Per Kristiansen, Spydeberg

4.BIG Petit Basset Griffon Vendeen N SE UCH Bluffs Go On Tippi NO41811/11 (NVCH NS UCH NJCH Veni Des Ajoncs De L'aulne - INT N S UCH NJ(D)CH NVV-14 EUVW-15 Bluff's Happy-Go Lulu) E: Birger Jensen, Nes på Hedmarken

 

BEST I GRUPPE 7

Dommer: Wenche Porsanger

1.BIG Se BIS

2.BIG Pointer Boelsgaard's A Victoria DK13590/2016 (Einstein vom Kleebachtal - Boelsgaard's Cille) E: Arne Hovde og Astri Norøy, Brumunddal

3.BIG Irsk setter N SE UCH Heggelifjellets O-Queen NO56081/12 (NJCH NMFHV-12 NMFHH-17 Hugo Boss av Kjerringholm - Heggelifjellets Heaven) E: Lars Arve Bergheim, Øyer

4. BIG Vorstehhund strihåret Schou's Magali's Shakira NO48020/14 (SE UCH SE JCH Kragborg Chivas - Andrea vom Spielbergerholz) E: Anita Kristensen, Tretten                                                                                                    

 

 

VALPESHOW

Dommer: Elisabeth Aune Moseby

BEST IN SHOW

1.BIS Engelsk setter Karenbakken's Fartia NO42448/17 (NUCH Strådalen's Hi-Class Kiddo - Royaluras L-Ricky) E/O: Eli Scheie og Terje Kåring Scheie, Lillehammer

2.BIS Norsk Elghund sort Birk NO41685/17 (Balto - Hera) E: Morten Hovden

3.BIS Dunker Ab Urd NO37367/17 (Kvikk - Tanja) e/f Arne H. Bakkestuen, Østre Gausdal

 

GRUPPE 5

1.BIG Se BIS 2 valp

2.BIG Norsk Elghund grå Kryckeskallets Boss SE32421/2017 (NORD UCH NORD J(L)CH Vamyras M-D Lukas - SE UCH SEJ(LÖ)CH Kryckeskallets Aya) E: Ole Ivar Kjernlie, Vestre Gausdal

3.BIG Finsk spets Raijko-R NO390014/17 (Metso - Raija) E: Frode Skogen

 

GRUPPE 6

1.BIG Se BIS 3 valp

2.BIG Haldenstøver Finstadbuas Magica NO41156/17 (Storm - Nala) E: Erling Rønningen, Follebu

3.BIG Petit Basset Griffon Vendeen Belladonna's Annabelle NO39643/17 (INT N SE UCH SE NJ(D)CH Around Multi Purpose - NJV-13 Belladonna Murphy's Pride) E: Solvor Bakken, Vang på Hedmarken

4.BIG Hygenhund Troja NO52034/17 (NJ(D)CH Gulsjølia's Mikke - Molly) E: Espen Bråthen, Bruvoll

 

GRUPPE 7

1.BIG Se BIS valp

2.BIG Gordonsetter Zettertjärns Gordonz uregw-0001 (Kemtin's Black Digger - Zettertjärns Qaramella) E: Johan Bergerengen, Elverum

3. BIG Kleiner Münsterländer Basko av Tonshøgda NO43844/17 (Hellatorpets Alfons - Xantemi's H-Vår) E: Gina Ørslien Bårdseng

4.BIG Vorstehhund strihåret Store Stabekks Zantho NO44497/17 (C.I.B.NORD UCH NJ(K)CH NSEJCH Stakkhaugen's Faio - Ruggugglans Vindja) E: Elisabeth Schaug, Tretten

 

- Annonse -
ABC
Royal canin
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Svorka
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Big Fish Adventure
Din Tur
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2017 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.