Resultater 2018
Publisert 14.03.2019 20:04
Oppdatert 24.11.2019 18:58
Resultater 2018
BIS1 og vakreste jaktpremierte hund, dommer Rune Tyvold og BIS2
JAKTHUNDUTSTILLINGEN PÅ TRETTEN 24.11.2018

​​

​BEST IN SHOW

Dommer: Rune Tyvold

1.BIS Norsk Elghund grå SEV-17 BENELUXV-18 VV-18 Heggbrenna's Hjørdis NO44548/16 (C.I.B. NUCH NJ(B)CH NV-17 Varjdalen's TK Miro - NJ(B)CH Tina) E/O: Hege og Roar Henningsen, Hernes

2.BIS Engelsk setter Sørhaugliens Mercy NO46113/14 (NJCH General Sniff av Skåpleinun - NUCH Sørhaugliens Tia) E: Marianne Ølstad Steenland, Tynset

 

 

VAKRESTE JAKTPREMIERTE HUND

Dommer: Rune Tyvold

Norsk Elghund grå SEV-17 BENELUXV-18 VV-18 Heggbrenna's Hjørdis NO44548/16  E: Hege og Roar Henningsen, Hernes

 

BESTE VETERAN

Dommer: Ann Carlström

Norsk Elghund grå N SE J(L)CH N SE UCH A.F.Elgkronas Tass NO37229/09 (INT NORD UCH SE FI J(LÖ)CH SE FI UCH Lehtikankaan Niki - A.F.Elgkronas Tinca) E: Jan og Mette Marit U. Lien, Vingrom)

 

BEST I GRUPPE 5

Dommer: Rune Tyvold

1.BIG Se BIS 1

2.BIG Jämthund Veikulåsens O-B Trix NO36225/17 (FI JCH Humbakan Osku - FIJCH Rönpakan Brooke) E: Håkon Skiaker, Brandbu

 

BEST I GRUPPE 6

Dommer: Lars Hjelmtvedt

Ingen hunder fikk CK og dermed ingen BIR

 

BEST I GRUPPE 7

Dommer: Ann Carlström

1.BIG Se 2. BIS

2.BIG Vorstehhund langhåret GJ Kazan NO48813/16 ((NUCH Rognhøgdas Jako - Noraførr's Geisha) E: Rune Søderholm, Øyer

3.BIG Pointer NJV-17 NV-17 Boelsgaard's A Victoria DK13590/2016 (Einstein vom Kleebachtal - Boelsgaard's Cille) E: Arne Hovde og Astri Norøy, Brumunddal

4. BIG Vorstehhund korthåret Norrbaggen's M'Nora NO36519/15 (Jazzamarken's Seppo - Lisa von Neuarenberg) E: Kjersti Reksen, Tessanden                                                                                                    

 

 

VALPESHOW

Dommer: Lars Hjelmtvedt

BEST IN SHOW

1.BIS Pointer Mølvads Kodak DK04227/2018 (NUCH NJ(K)CH Chriwall's Fred Flintstone - Mølvads Jill) E: Harry Flathagen, Brumunddal

2.BIS Schweizerstøver Deina Moravian Pride CLP/SVH/157 (Klingelia's Wilmer - Alisha Z Vancáku) E: Marianne Rosenberg Grønvold, Ingeberg

3.BIS Karelsk Bjørnehund Karpaasin Ina FI29611/18 (Kätkytvuoren Viksu - Karpaasin Pilikku) E: Geir og Linn Langset, Tretten

 

GRUPPE 5

1.BIG Se BIS 3 valp

2.BIG Norsk Elghund grå G-N Varga NO46961/18 (FI JCH FI UCH Karpaasin Nammo - N SE J(L)CH Stavhults Gaia) E: Oddgeir Hårstadhaugen, Vestre Gausdal

3.BIG Jämthund Aiki NO38616/18 (NJ(L)CH NUCH Fossmyra's Falk - NJ(L)CH Kvitevarden's Ayla) E: Anne Berg, Ingeberg

4.BIG Norsk Elghund sort Sako NO47573/18 (NJ(B)CH Sarek - Mia) E: Charlotte Linnerud og Arnt Olav Haukeberg, Måndalen

 

GRUPPE 6

1.BIG Se BIS 2 valp

2.BIG Finsk støver Sandåsfjellet's Raiko NO38160/18 (FI JCH FIV-15 Alapörkän Fredi - RR N J(D)CH Harafallet's Tia) E: Torstein Krok

3.BIG Dunker Janka NO49294/18 (Dd Santo - Freya av Kistefjell) E: Karoline Haugsjordet

4.BIG Drever Grunnesbakkens Flisa NO46385/18 (SJCH Trumslagerboställets Sixten - N SE J(D)CH N SE UCH Bakkeskogen's Zita II) E: Nicklas og Toril T Fjellhaug-Löfroth, Korsvegen

 

GRUPPE 7

1.BIG Se BIS valp

2.BIG Irsk setter "U S" Nira NO44609/18 (NJCH Rosenlia's Shadow - "U S" Multe) E: Hege Sønstevoldhaugen Johansen

3. BIG Gordon setter Bualia's Flaks NO43051/18 (N JCH Femundhunds Prins - Bualia's Maksi) E: Magnus Rønningen, Ringebu

4.BIG Engelsk setter Fønnebø's Ask NO45625/18 (Heegårds Granit - Fønnebø's Kaia) E: May Rita Midthus, Feiring

Reportasje fra utstillingen finner du her: Rapport 2018.pdf


- Annonse -
ABC
Royal canin
NJFFs Samarbeidspartnere
Gjensidige
Svorka
Sportsmans Pride
Thon Hotels
Langseth Advokatfirma DA
Big Fish Adventure
Din Tur
Hørselslaben
Norges Jeger- og Fiskerforbund har en rekke sentrale samarbeidspartnere som du drar nytte av. Klikk på logoene for å se våre medlemstilbud.
Copyright © 2013 - 2017 Norges Jeger- og Fiskerforbund
Lokalforeninger tilsluttet Norges Jeger- og Fiskerforbund har redaksjonelt ansvar for innhold de publiserer på sine respektive nettsider i NJFF-portalen.