Resultater fra klubbmesterskapet hagle
Lørdag 30. mai gjennomførte foreningen vårt årlige klubbmesterskap, der både unge og litt mer garva hadde funnet veien til Sandefjord.
Publisert: 02. juni 2026 kl. 09.39
Solen skinte på banen til Sandefjord Lerdueskyttere, og deltagerne var klare for vårt høyst uformelle, men likevel viktige mesterskap. Det var knyttet stor spenning til dagens resultater, pølse-servering og hvor mange kaffekopper det var mulig å drikke før dagen startet skikkelig.
De påmeldte var delt inn i 4 lag, og det skulle kåres både en klubbmester, beste lag for dagen, og sammenlagt pallplasseringer for kombinasjonen jaktfelt med rifle og klubbmesterskapet i hagle.
Foreningen hadde lagt til rette for et par treningskvelder i forkant, og selv om mange hadde deltatt der, var det nok også noen som benyttet dagen til å starte hagle-sesongen denne strålende dagen. Det skulle etter hvert vise seg at trening faktisk har litt å si…
Det ble skutt femti skudd fra 5 forskjellige hold, og lerduene hadde forskjellig vanskelighetsgrad. Duene dukket opp fra høyre, venstre, bakfra, forfra, rett opp, langs bakken, noen var «trege» ,og noen mer veltrente med høy, eksplosiv fart.
Noen ble til pulver, mens en del slapp med skrekken…
Det var lett, fin stemning både internt, og mellom i lagene, latteren satt løst, og mange følte nok at før det var skikkelig i gang, var det hele over i Haglebyen. Nestleder'n hadde tatt ansvar for grillen, så etter hvert som lagene kom inn ble det pølsefest og kvikk-lunsj. Leder og bane-høvding Thomas måtte utsette eget pølse-inntak, og heller sette seg på bakrommet for en sammenfatning av innleverte resultatlister.
Vi kan bare bøye oss i hatten, spise lerdue-støv, og gratulere årets suverene vinner, Thomas Olavssen med seieren. Han leverte til gull og traff hele 49 av 50 duer, imponerende. På en delt andreplass kom Øystein Lunde og Håkon Kristoffersen med 36 poeng.
Lagseieren gikk til lag fire som bestod av Thomas Olavssen, Øystein Lunde og Kim-Louis Belaska.
Premiene deles ut på årsmøtet, så vi håper å se mange der, både for applaus og innsanking av premiene.
Her er de øvrige resultatene:
Lag1:
Vetle Hartmark Jensen 35 poeng
Tobias Føske 32 poeng
Isak Lunde 35 poeng
Lag 2:
Dan Gunnar Hugvik 25 poeng
Erik Hartmark Jensen 26 poeng
Håkon Øvrum Hansen 27 poeng
Henrik Bjerkaas 20 poeng
Lag 3:
Bjørnar Aardal 34 poeng
Håkon Kristoffersen 36 poeng
Robert Wessel 31 poeng
Lag 4:
Thomas Olavssen 49 poeng
Kim-Louis Belaska 33 poeng
Øystein Lunde 36 poeng