Revebua er på plass igjen på Føske
Etter solid bruk gjennom flere sesonger var det på tide å utbedre revebua. Plassen rundt bua og åteplassen har også fått ordentlig opprydding, og nå er nesten alt klart for nye jakteventyr!
Publisert: 23. september 2026 kl. 20.26
Sist oppdatert: 23. september 2026 kl. 20.49
Utbedringene av revebua er nå så å si ferdig, og vi har fått utnyttet plassen mye bedre. Nye stoler og bord er kommet på plass. Så tusen takk til alle som har vært med og bidratt med bygging, maling og rydding av åteplassen og plassen rundt bua. De siste små tingene som er igjen, vil komme på plass etter hvert.
Bua står på plassen sin oppe på Føske, og det er åpnet for booking. Imidlertid har vi ikke startet å fore opp åtet veldig ennå, så en revelokk er nok lurt å ha med den første tiden.
Nå begynner det å bli klart for en del introjakter frem over, og tre av dem er snart fulltegnet. Vi åpner for flere så fort det fylles opp, så det er bare å følge med i kalenderen.
Vi jobber også med en løsning der vi kan legge ut bilder fra viltkameraet vårt der oppe, slik at alle kan få nytte av det. Så her er det bare å følge med.
Vi vil ikke lenger oppbevare sitteputer i bua, fordi de trekker til seg mus. Dersom en pute er ønskelig fremover, må dette tas med av hver enkelt. Det er også lurt å lese igjennom reglene for bua, da det er noe små endringer som er lurt å få med seg. Og finner man feil eller mangler når man er på besøk, så si ifra til jaktansvarlig slik at vi kan få gjort noe med det.
Skitt jakt fra jaktansvarlig Rino Sannes