Jaktskytterskolen deltar på Nordisk Jaktskyting lørdag 30 mai
Nordisk jaktskyting består av fire skytegrener som til sammen kårer den ultimate jegeren
Publisert: 18. mai 2026 kl. 15.49
Sist oppdatert: 18. mai 2026 kl. 16.33
Vi har fått en flott mulighet til å prøve oss på Nordisk jaktskyting på Grasåsen.
Nordisk jaktskyting består av fire skytegrener som til sammen kårer den ultimate jegeren: to med hagle og to med rifle. Ungdomsgruppa stiller med instruktører og sørger for alt som trengs for gjennomføringen. Vi har også rifler som enkelt kan tilpasses, slik at alle får mulighet til å prøve rifleskyting.
Øvelsene er:
- 10 rifleskudd på løpende elg
- 10 rifleskudd på stillestående rådyr
- 25 sportingduer
- 25 trapduer
- (Det er lov å lade med to skudd. Du får 4 poeng ved treff med første skudd og 2 poeng dersom du bruker begge skuddene.)
Vi får gjennomføre dette i ro og mak sammen med arrangøren, så dette er en perfekt mulighet til å prøve noe nytt uten stress.
Denne aktiviteten settes opp som kurs i Studieforbundet Natur & Miljø og er støttet fra Gjensidigestiftelsen gjennom vår beredskapsskole
Vi anbefaler virkelig alle som har tid og lyst til å bli med!
Praktisk info:
- 📅 Lørdag 30. mai
- 🕙 Oppstart kl. 10:00
- 💸 Du trenger ikke å ta med noe – gruppa dekker alle kostnader denne dagen
Bli med oss i ungdomsgruppa og prøv deg på jaktskyting!
For å bli med på dette må du gjøre følgende
Er du medlem i ungdomsgruppa, bruk spond
Er du ikke medlem så kontakt oss for å bli med på aktiviteten, da kan du sende melding til Jesper på 920 48 900 eller jesper-l@online.no
Vi serverer litt mat til alle som deltar denne dagen
Kartlenke til Grasåsen Skytesenter
Kom bli med oss på skyting!