Holter JFF og Nannestad JFF arrangerer introjakt på skogsfulg med og uten hund - for jenter og ungdom.
Lørdag 18. oktober arrangerer Holter JFF i samarbeid med Nannestad JFF introjakt på skogsfugl.
Her vil du få mulighet til å sanke erfaring både som støkkjeger og jakt med hund. Vi deler opp dagen i 2, hvor gruppe 1 fordeles på hundeførere, mens gruppe 2 blir med erfarne jegere på støkkjakt.
Våre erfarne jegere tar med seg én deltaker hver ut i fordelt terreng, før vi møtes tilbake på vår flotte hytte ved Storøyungen for å spise lunsj, dele erfaringer og om vi er heldige; ta vare på fangst.
Passer for deg som har tatt jegerprøven og er nysgjerrig på støkkjakt og jakt med hund på skogsfugl. Er du mellom 14 og 16 år må du ha samtykke fra en foresatt. Last ned samtykkeskjema.
Vi har plass til 5 deltakere og åpner i første omgang påmeldingen for ungdom og jenter/kvinner, men om fortsatt er ledige plasser innen 30. september åpner vi påmeldingen for alle.
Pris:
- Medlem alder 14-19 år: Gratis
- Medlem Holter JFF eller Nannestad JFF: 150 kr
- Ikke medlem: 900 kr
Er du ikke medlem? Meld deg inn her (sidemeldemskap er gyldig).
Du trenger:
- Uteklær til aktivitet og vanntette sko/støvler
- Sitteunderlag
- Hagle (vi har utlånshagler ved behov, legg igjen kommentar ved påmelding)
- Liten tursekk
- Drikke og/eller noe snacks for å få opp blodsukkeret
- Betalt jegeravgift
- Skift dersom du ikke har vanntette sko ;)
Vi stiller med:
- Enkel frokost og lunsj (eventuelle allergier må oppgis ved påmelding. Vi kan ikke hensynta alt, men gjør så godt vi kan. Har du tilpasset diett, ta med egen mat).
- Ammunisjon til kal. 12 (har du hagle med annet kaliber må du sørge for egen ammunisjon til storfugl og orrhane. Stål er ikke tillatt i Holter Almenning. Det er også mye våtmark, så det vil være tilnærmet umulig å benytte seg av bly).
- Kart, kompass og GPS
Program: Tidspunkter og mer informasjon kommer, men hold av hele dagen og vær forberedt på en tidlig morgen! Vi starter så tidlig som mulig.
- Oppmøte på hytta Stallen ved Storøyungen og Djupøyungen
- Orientering og teori:
- Introduksjon
- Sikkerhet
- Våpen, utstyr og hjelpemidler
- kort om skogsfugl
- Lover og regler
- Presentasjon av jaktområdet og fordeling av terreng
- Opplegg for den praktiske jakta
- Praktisk del 1:
- Gruppe 1: Skogsfugljakt med hundefører
- Gruppe 2: Støkkjakt
- Lunsj og evaluering på Stallen
- Praktisk del 2:
- Gruppe 1: Støkkjakt
- Gruppe 2: Skogsfugljakt med hundefører
- Samling og evaluering på Stallen