Friluftslivet år 2025 - Hele Norge spiser ute

Søndag 19. oktober samlet Nannestad Jeger- og Fiskerforening rundt 35 deltakere til en smakfull feiring av Friluftslivets år 2025. Med bålet som samlingspunkt og en meny med norske råvarer, ble det en dag fylt med natur og fellesskap.

Publisert: 19. oktober 2025 kl. 17.44

Friluftslivets år 2025 – Hele Norge spiser ute på Sjonken

Søndag 19. oktober inviterte Nannestad Jeger- og Fiskerforening til feiring av Friluftslivets år 2025, under den landsdekkende kampanjen «Hele Norge spiser ute». Rundt 35 deltakere møtte opp på Sjonken, hvor målet med dagen var å inspirere folk til å komme seg ut og oppleve noe av det naturen har å by på. 

Smaker fra norsk natur
Arrangementet fant sted i høstlige omgivelser, hvor bålet ble det naturlige samlingspunktet. Foreningen bød på en meny som fremmet naturens råvarer:

  • Lefserull med ørret – frisk og delikat start
  • Smakfull elggryte og ris – varm rett med lokale råvarer
  • Trollkrem og nystekte vafler – sødme og tradisjon til dessert

I tillegg stilte foreningen med pinnebrød for de som ønsket å steke dette på bålet. En populær aktivitet som skapte ekstra hygge og engasjement.

Smaksprøvene var gratis, og stemningen var uformell og hyggelig. Det ble delt mange gode tips for enkel turmat, samt andre gode historier rundt bålet.

 

Fellesskap og inspirasjon

«Hele Norge spiser ute» handler om mer enn mat. Det handler om å dele opplevelser og senke terskelen for å komme seg ut i naturen. Dagen ga også deltakerne mulighet til å bli bedre kjent med Nannestad Jeger og fiskerforeningens aktiviteter, samt å skape inspirasjon til jakt, fiske og friluftsliv.

Med god mat, godt selskap og høstfarger som ramme, ble dagen en påminnelse om hvor enkelt og givende det er å kombinere natur og fellesskap. Nannestad jeger og fiskerforening takker alle for fremmøte og ønsker alle velkomne til nye turer og aktiviteter fremover. Følg med på vår aktivitetskalender!