
Fisking for eldre
Arendal JFF arrangerte Fisking for eldre på Løkholmen i juni. Nærmere 80 personer deltok.
Publisert: 18. juni 2025 kl. 10.17
Med fiskestenger og agn, hjemmelagede fiskeburgere og kaffe ble det nok en vellykket gjennomføring av Fisking for eldre. Arendal JFF har arrangert dette i samarbeid med Susanne Storbråten som tidligere var aktivitetskoordinator, for brukere av blant annet dagsentrene i kommunen.
Tidligere år har arrangementet vært gjennomført på brygga ved Vitensenteret, men i år ble Løkholmen prøvd ut. Flere fisk ble hanket opp, blant annet to typer berggylter, horngjel, torsk og blåstål. En sjøørret bet også på helt på slutten av arrangementet.
Flere fra foreningen var i sving for å få dette til. Fiskeburgere ble lagd, servert varme på bryggekanten. Forberedelser, tilrigging, og nedrigging samt tilgjengelig fiskekunnskap og hjelp med fiskestenger og agning på brygga.






