
Vellykket fiskeutsetting i Våler
Lørdag 11. mai ble det satt ut flott ørret i ulike aldersklasser i flere fiskevann øst i Våler kommune.
Publisert: 19. mai 2025 kl. 17.37
Sist oppdatert: 19. mai 2025 kl. 17.39
Med stor innsats fra både barn og voksne ble fisken fraktet og satt forsiktig ut i sine nye omgivelser, hvor den forhåpentligvis vil trives og vokse.
Fiskeutsettingen er en viktig del av arbeidet med å sikre gode fiskeopplevelser for framtida, og bidrar til en bærekraftig forvaltning av våre lokale vann. Takket være engasjerte frivillige og godt samarbeid gikk alt etter planen, og dagen ble en fin opplevelse for både store og små. Vi var om lag 20 stk. som deltok, og med været på vår side så ble det en fin dag!
En stor takk går også til alle som jobber jevnt og trutt med fiskeforvaltningen i området. Sammen legger vi til rette for et aktivt og naturnært friluftsliv for alle!
Vannene hvor ørreten ble satt ut var fredet frem til 17. mai, men nå er det fritt fram for å ta med fiskestanga og nyte fine dager ved vannet. Husk at du må ha gyldig fiskekort – det kjøper du enkelt via Perfish-appen, eller hos en av våre lokale fiskekortutsalg.


