TUR TIL MYRDALSVANNET MED KLASSE FRA STORETVEIT UNGDOMSSKOLE

Fiskeutvalget i BJF hadde gleden av å ta imot og tilbringe dagen sammen med en 8. klasse ved Storetveit skole.

Publisert: 06. august 2023 kl. 20.41

Sist oppdatert: 03. mai 2023 kl. 10.21

Klassen har friluftsliv som valgfag og var svært interessert i å få høre og lære om mulighetene for fritidsfiske i nærområdet rundt Storetveit skole. Elevene tilbringer mye tid ute i faget som handler om friluftsliv. Da får de oppleve mye som følge av at mye tid tilbringes utendørs i naturen.

image3.jpeg

Hans Petter Jørgensen hadde innledningsvis før de startet opp fiskingen et foredrag om fiske generelt – det var en svært nysgjerrig gjeng jenter og gutter som hørte på. Flere av de hadde god kunnskap og hadde tydeligvis drevet med fiske selv tidligere.

image5.jpeg

De hadde med seg to lærene som også brenner for og legger til rette for å komme seg ut i naturen og oppleve det som er mulig å få med seg i nærområdet rundt skolen. Opplegget var godt organisert og planlagt på forhånd. De hadde med seg stormkjøkken og ingredienser for å tilberede fangsten som ble dradd på land – oppgavene var tildelt ulike grupper der noen fisket og andre tilberedete poter og grønnsaker som var medbragt.

 

Fiskeutvalget i BJF takker Storetveit skole for en hyggelig dag med Myrdalsvannet.