Introjakt for førstegangsjegere.
VIKTIG: Det kan være at Introjakten flyttes hvis vi ikke ser dyr i terrenget (termisk kikkert) dagen(e) før, eller at været er svært dårlig. Følg derfor med på e-posten din om du får melding fra oss om endret dato (potensielt dagen før jakten skal være).
PÅMELDING: Det blir maksimalt 6 førstegangsjegere til denne lørdagen. Ring eller send e-post ved ev spørsmål til de 2 arrangøransvarlige.
Vi møtes på Klubbhuset til Ålesund Jeger- og Sportsfiskerforening (presis kl. 0900 ) for deretter ta oss inn i Vasstranda (10 min. kjøretur) der jaktleder anviser tildelte plasser som tidligere vist på storskjerm i klubblokalene våre kl. 0905.
Forutsetningen for å bli med på ei spennende hjort/rådyr jakt er fremlegg av godkjent jegerprøve og godkjent oppskyting, dette vil bli kontrollert på stedet av jaktleder!
Vi vil utelukkende prioritere førstegangsjegere mellom 16-26 år!
Pris: 250kr for ikke medlem (vipses), gratis for medlem.
- Ta med nistepakke, drikke og kanskje en termos for en kaffetår.
- Jaktradio er en stor fordel, men ingen betingelse
- Arrangementskrav : Maks 3 deltagere pr. tilsynsjeger.
- Last ned appen WeHunt og registrer deg.
Du vil få e-post fra oss om du har fått plass!
Velkommen til et hyggelig treff, og kanskje en fulltreffer!
Lykke
Det er med lykka som med de ville dyr i skogen: Den blir tillitsfull og nærmer seg leirplassen din når du ikke lenger jager etter den (Hans Børli)