Introjakt hjort, ungdom

  • Fra:
    04.09.2026 kl. 18.00
  • Til:
    06.09.2026 kl. 17.00
  • Varighet:
    3 dager
  • Sted:
    Songli, Orkland
  • Pris:
    Medl: 500,- / Ikke medl: 3000,-
  • Påmeldingsfrist:
    01.09.2026
  • Arrangør:

Melhus Jeger og Fiskerforening har gleden av å invitere til introjakt på hjort i vakte Songli i Orkland. Denne introjakta er forbeholdt ungdom til og med fylte 25 år. 
(Se introjakt hjort 12/9 dersom du er over 25 år)

 

Songli ligger ca. 20 km fra Orkanger sentrum i retning Gangåsvatnet. Eiendommen ble hovedsakelig bygd opp av Thams og Songli Jagtklub A/S fra 1890-1910. Staten overtok eiendommen i 1952 med viltforskning som formål. I dag er dette et fantastisk jaktområde for storvilt.

Deltagere med bestått jegerprøve og oppskyting vil kunne delta under jakta og vil forhåpentligvis få mulighet til å felle dyr i følge med en instruktør. Deltagere uten jegerprøve eller oppskyting kan også delta på kurset som observatør/læring, samt være med på det sosiale.

Kurset vil inneholde praktisk opplæring i jaktutøvelse, håndtering og slakting av eventuelt felte dyr, i tillegg til selve jakta.

Overnatting på Songli gård under kurset med oppmøte fredag ettermiddag/kveld. Man må påregne å dele rom om man er påmeldt alene. Prisen inkluderer overnatting fredag - søndag, kveldsmat fredag, frokost, lunchpakke og middag lørdag, samt frokost og lunchpakke søndag. Du må selv medbringe egen drikke etter preferanse, dog til måltidene stiller vi med melk, juice, saft, kaffe/te o.l.

Vi stiller med godkjente ettersøksekvipasjer og erfarne instruktører. Dette blir ei herlig helg fylt med jakt, jaktprat, god mat og godt humør.

Det vil bli krav om skyting i forkant for å vise at våpen er innskutt. Vi vil komme tilbake til gjennomføring av dette.

KRAV TIL DELTAKER MED VÅPEN

  • Bestått jegerprøven
  • Betalt jegeravgift for alt vilt jaktåret 2025-2026
  • Bestått storviltprøven (skyteprøven) med det våpenet du skal jakte med
  • Tilgang til eget våpen (eventuelt med utlånserklæring)

Merk at du må ha tilgang til våpen som imøtekommer kravene fra Forskrift om utøvelse av jakt, felling og fangst, kapittel 5