Halvveis i vårens jegerprøvekurs, strålende vær og topp innsats

Denne helgen markerte vi halvgått løp for vårens jegerprøvekurs i Bamble JFL. Hele 31 deltagere er med oss på reisen mot jegerprøven denne gangen. En solid gjeng med stort engasjement og mange gode spørsmål underveis.

Publisert: 27. april 2025 kl. 19.04

Sist oppdatert: 27. april 2025 kl. 19.25

Helgen har vært tettpakket med viktige temaer: sikker og human jakt, riktig bruk av våpen, kart og kompass, avstandsbedømming, ulike jaktformer og en grundig gjennomgang av lover og regler som gjelder for oss jegere. På lørdag var det utedag, der deltagerne fikk bryne seg på praktiske øvelser i feltløype, opplæring i kartbruk og avstandsbedømming ,med skikkelig jaktfølelse ute i det flotte vårværet.

Alle foreningens autoriserte jegerprøveinstruktører stilte opp denne helga, og vi hadde i tillegg med oss mange av våre gode hjelpere på utedagen. Den felles innsatsen gjør at deltagerne får tett oppfølging, raske svar på spørsmål og gode råd fra erfarne jegere som virkelig kan faget sitt.

Været var som bestilt: sol fra blå himmel og akkurat passe temperatur til både læring og aktivitet. Stemningen blant deltagerne var upåklagelig, med mange gode samtaler, erfaringsutveksling og diskusjoner om jakt, naturopplevelser og ansvar.

Hele 17 av deltagerne er under 20 år, noe som lover særdeles godt for rekrutteringen fremover. Fremtiden ser lys ut for jegerstanden i Bamble!

 


 

 

Flere kurs fremover – påmeldingene er åpne!

Vi fortsetter å satse på rekruttering av nye jegere, og allerede nå kan du melde deg på kommende kurs. Våre neste jegerprøvekurs er planlagt slik:

  • Kurs 3/25: 22.–24. august og 29.–31. august 2025

  • Kurs 1/26: 9.–11. januar og 16.–18. januar 2026

  • Kurs 2/26: 10.–12. april og 17.–19. april 2026

  • Kurs 3/26: 14.–16. august og 21.–23. august 2026

Alle kursene følger vårt velprøvde opplegg med intensivkurs over to helger. Dyktige instruktører og et godt læringsmiljø venter på deg!

Påmeldingene er åpne, så sikre deg plass allerede nå! Les mer her!!