Fiskeutsett i bortgjemte perler i Østmarka
Bli med på en spennende dag i Østmarka og få et unikt innblikk i fiskekultiveringsarbeidet! Lørenskog Jeger- og Fiskerforening inviterer, i samarbeid med Oslomarkas Fiskeadministrasjon (OFA), til fiskeutsett i noen av markas små, bortgjemte perler.
Vi møtes ved bommen på Losby kl. 10.30, før vi samlet drar innover i marka for å sette ut småørret fra OFAs settefiskanlegg i Sørkedalen.
Arbeidet innebærer at vi bærer fisk i vannfylte poser tilsatt oksygen. Posene pakkes i store sekker og fraktes til fots gjennom ulendt terreng frem til små vann og tjern.
Dette er en sjelden mulighet til å oppleve hvordan fisken tilpasser seg sitt nye hjem de første minuttene etter utsett, samtidig som du blir kjent med vann som ligger utenfor de mest brukte ferdselsårene i Østmarka.
OBS: melder du deg på MÅ du være så snill å møte, dette har med antall poser fisk vi henter på morgenen inne på anlegget.
Ta med
- sekk 70-80 L (vi har noen sekker til utlån etter avtale, ta kontakt ved behov)
- matpakke, drikke
- gode sko til tereng og sti
Dato: Lørdag 13. juni 2026
Tid: Kl. 10.30
Oppmøte: Losby besøksgård
Målgruppe: Alle fiskeinteresserte som orker å bære sekk på 20-30kg