Unik opplæringsjakt i Dalsbygda 2025

Spente deltagere og grunneiere før drivjakt

Publisert: 07. november 2025 kl. 18.38

Sist oppdatert: 07. november 2025 kl. 18.47

I år hadde NJFF M og R et nytt tilbud med opplæringsjakt i Dalsbygda hos grunneier Ivar Wartdal. Jaktterrenget er attraktivt, og det kan nevnes at selveste kong Harald har vært gjestejeger på gården Hesteflot hos Ivar og kona May. 

Over to helger har Ivar tatt imot og gjestet til sammen 4 deltagere som har fått èn til èn opplæring med erfarne instruktører. Deltagerne fikk prøve seg både på kvelds- og morgen postering, samt drivjakt på dagtid. Og selvfølgelig ble det fall, slakting og partering, så deltagerne fikk fullt utbytte av helgen.

Regionlaget står i stor takknemmelighets gjeld til grunneier Ivar Wartdal, som i tillegg til å være instruktør, disket opp med middag til deltagerne begge helger. Og ikke nok med det, men innkvartering i egen hytte med alle fasiliteter var i gratis, og ingen av instruktørene tok honorar for jobben. Bedre opplæringsjakt skal man lete lenge etter! Tusen takk til Ivar, Øystein og de andre grunneierne i Dalsbygda for 2 flotte og lærerike helger med opplæringsjakt! Vi håper å få komme tilbake i 2026

Lykkelig jeger med hjortefall