BLODSPORKURS 2026
Straumsnes JSK inviterer til blodsporkurs 12. - 14. Juni fra kl. 18.00
Kurset er satt opp som weekendkurs med en del teori og en del praktiske øvelser.
Fredag kveld kl. 18.00 teori (ca 3 timer), lørdag teori først fra kl. 10.00 og deretter praktiske øvelser ute (ca 6 timer) , søndag fra kl. 10.00 ( ca 5 timer) blir vi kun utendørs.
Kurset vil passe for deg som ønsker å trene deg og hunden til å bli en godkjent ettersøksekvipasje, eller deg som kun ønsker å lære hunden å følge et spor.
Blodsportrening passer for de aller fleste hunderaser, men er først og fremst rettet mot hunder som skal brukes til ettersøk under jakt og/eller trafikkettersøk.
Det kreves ingen forhåndskunnskaper eller utstyr for å delta på kurset, men det anbefales å ha en sele til hunden og eventuelt en sporline.
Vi vil ta for oss hvordan man legger et spor, innlæring av hunden som sporhund, regelverk for sporprøver og ettersøk, og du vil få kunnskap om hvordan du og hunden best vil lykkes for å bestå blodspor- og fersksporprøven.
Deltagere vil få tilgang til en Facebookgruppe etter kurset hvor vi kan dele tips, råd og resultater under den videre treningen. Ta med egen matpakke/lunsj og klær/sko etter værforhold. Vi serverer kaffe/mineralvann og kjeks.
Teori på Straumsnes barne og ungdomsskole, Sæterlia 2, 6670 Øydegard
De praktiske øvelsene vil foregå rundt Storvatnet, Kristiansund Vannverk
Kursavgift kr. 1900,- for medlemmer av NJFF
kr. 2200,- for ikke-medlemmer av NJFF
Påmelding direkte på SMS eller e-post! OBS, det vil være et begrenset antall plasser.
Påmeldingsfrist 7. Juni
For spørsmål og påmelding ta kontakt med:
Linda Grønseth, Ettersøksinstruktør NJFF
Tlf: 948 03 114 e-post: lijol@online.no
eller
Line Nordvik, Ettersøksinstruktør NJFF
Tlf: 959 47 403 e-post: line.nordvik@gmail.com