
Medlemsinfo høst 25
Høsten er her, og vi har gleden av å dele en rekke spennende aktiviteter og tilbud for både nye og erfarne jegere og fiskere. Det er høy aktivitet i foreningen, og vi håper du finner noe som frister!
Publisert: 31. august 2025 kl. 12.44
Sist oppdatert: 31. august 2025 kl. 12.48
Høsten er her, og vi har gleden av å dele en rekke spennende aktiviteter og tilbud for både nye og erfarne jegere og fiskere. Det er høy aktivitet i foreningen, og vi håper du finner noe som frister!
Joar Søhoel kommer til HOJFF! Film, flåing, partering og salgsvarer.
Onsdag 24. september kl. 17.00 får vi storfint besøk av Joar Søhoel, kjent fra Jakt- og Viltmatkanalen og som en av Norges fremste jaktfilmskapere.
Han har rå opptak av hjortejakt og denne kvelden byr på et utvalg av de aller beste der du i tillegg lærer å lokke frem hjorten.
Joar tar med seg en hel hjort for å vise hvordan man flår og stykker vilt. Dette blir en lærerik og inspirerende kveld – spesialpris for ungdom under 19 år!
Joar tar med seg salgsvarer fra egen nettbutikk og klær frå Järnheimr.
Småviltjakt i Kvanndalen
Vi tilbyr igjen småviltjakt i Kvanndalen i Suldal kommune. Området er på ca. 8.000 mål og egner seg godt for jakt med eller uten hund. Jaktstart er 11. september og Hundeutvalget har på ettersommeren taksert terrenget med gode resultat.
Introduksjonsjakt
Introjakt på rådyr har gitt tidenes start for ferske storviltjegere nå i august. Utover høsten er det mulighet for å melde seg på
- Introjakt på hjort, rådyr, rype og rugde. Dette er jakt primært for nye jegere. HOJFF har egne terreng som så langt har gitt god uttelling.
Leirdueaktivitet
- Klubbmesterskap Compak Sporting
- Klubbmesterskap Variabel
- Klubbmesterskap trap
- Leirdueskyting: To ganger i uken på Kalland.
Jaktjentene
- Arrangerer kurs i tilberedning av vilt og nyttevekster.
- Sopptur
Barne- og ungdomsutvalget
- Garntrekking i Eivindsvatnet
- Lommelykttur i Lionsløypa
- Julegrøt i Kvalsvik.
Hold deg oppdatert
Følg med på hjemmesidene og vår Facebookside for løpende oppdateringer og påmelding til aktiviteter.
Vi gleder oss til en aktiv høst sammen med dere – og håper å se mange av dere på arrangementene!
Med vennlig hilsen
Styret i Haugesund og Omegn Jeger- og Fiskerforening